Home Tags Amazon hesabımı nasıl silerim

Tag: amazon hesabımı nasıl silerim

Amazon Hesap Silme

amazon hesabi kalici silme

Amazon Hesap Silme

Amazon hesap silme başlıklı yazımızda nasıl kalıcı olarak sileceğinizi anlatıyoruz. Öncelikle şunu unutmayalım ki Amazon hesabınızı mobil uygulamanın içinden silemezsiniz. Telefondan silmek isterseniz yine bir web tarayıcı üzerinden silmeniz gerekli.

Amazon.com, Inc, kısacası Amazon, ABD merkezli bir bulut bilişim ve e-ticaret şirketidir. Amerika Birleşik Devletleri’nin Seattle şehrinde 5 Temmuz 1994’te Jeff Bezos tarafından kurulmuştur. Dünyanın en büyük alışveriş sitesidir. Gerek toplam satış hacmi, gerekse piyasa değeri açısından bunu hak etmektedir. Eğer beklediğiniz bir sipariş veya para iadesi yoksa silmeye geçebiliriz.

Amazon Hesabı Kalıcı Silme

– Oturum açıyoruz. https://www.amazon.com/gp/help/customer/contact-us/ bağlantı adresine tıklıyoruz ve açılan pencerede “Prime or something Else” yazısına tıklıyoruz.

amazon hesap kapatma
amazon hesap kapatma

– “Tell Us More” başlığı altında “Plase make a selection” başlıklı açılır pencereye tıklıyoruz. Açılan pencerede “Login and security” seçeneğini seçiyoruz.

amazon hesabi nasil silinir
amazon hesabi nasil silinir

 

– Seçtikten sonra “Plase make a selection” başlıklı açılır ikinci pencereye çıkar ve tıklarız. Bu sefer “Close my account”  seçeneğini seçiyoruz.

amazon hesabimi nasil silerim
amazon hesabimi nasil silerim

– “Hesabınız kapatıldıktan sonra, artık sizin veya başka herhangi biri tarafından erişilemez. Aklında tut:
Amazon.com giriş bilgilerinizi kullanarak diğer web sitelerine erişiminiz olmayacak (Audible.com, belirli uluslararası Amazon siteleri, vb.)
Hesap geçmişinize erişemezsiniz (kredi kartı bilgileri, sipariş geçmişi vb. Dahil)
Kapalı hesaplardaki siparişlerde iadeler ve geri ödemeler işlenemez (ders kitabı kiralama dahil)
Hesabınızı kapatmak için, hesabınızın kapatılmasını istemek için lütfen bizimle iletişime geçin.

E-posta adresinizi değiştirmeniz veya hesabınızdan bir ödeme yöntemini kaldırmanız gerekirse, hesabınızı kapatmanız gerekmez. Hesabınızı güncelleme hakkında daha fazla bilgi için, Hesap Ayarlarınızı Değiştirme bölümüne gidin”

Bilgilendirmeyi okuduktan sonra Email seçeneğini seçiyoruz.

amazon hesap silme
amazon hesap silme

 

– “Enter Additional information (ek bilgi girin)” yazan başlığın altına hesabımızı silmek istediğimizi yazıyoruz ve “Send E-mail” butonuna tıklıyoruz.

 

amazon hesap sil
amazon hesap sil

– Hesabımız 12-24 saat süre içinde kapatılacaktır.

amazon hesap nasil kapatilir
amazon hesap nasil kapatilir

LAST COMMENTS