Couchsurfing Hesabı Nasıl Silinir

  Couchsurfing Hesabı Nasıl Silinir

  Couchsurfing Hesabı Nasıl Silinir :Leonardo Bassani da Silveira, Daniel Hoffer, Casey Fenton ve Sebastien Le Tuan tarafından 2004 yılında San Francisco’ da kurulan CouchSurfing, internet üzerinde faaliyet gösteren uluslararası bir misafirperverlik servisidir.

  Couchsurfing, üyeleri küresel bir gezgin topluluğuna bağlayan bir hizmettir. Kullanıcılar kalacak bir yer bulmak için veya evinizi yada bir odanızı gezginlerle paylaşmak için Couchsurfing kullanır. Couchsurfing, insanlarla birlikte kalmanın,şehrinize gelen gezginleri ağırlamanın güzel bir yoludur. Dünya çapında 12 milyondan fazla kişi seyahatlerinde, 230.000’i aşkın şehirde Couchsurfing kullanıyor.

  Couchsurfing 2011 yılında Better World Through Travel şirketine satılmıştır.

   

  Couchsurfing Hesabımı Nasıl Silerim

  Couchsurfing hesabınızı silemezsiniz ama devre dışı bırakabilirsiniz. Couchsurfing hesabınızı devre dışı kaldığında profiliniz tamamen gizlenir. Couchsurfing’den e-posta almazsınız. Hesabınızı yeniden açmak isterseniz hesabınızı daha sonra istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz.

  Şimdi hesabımızı devre dışı bırakalım. Bunun için Couchsurfing sitesinde oturum açıyoruz. ve https://www.couchsurfing.com/preferences/account bağlantı adresine tıklıyoruz. Açılan sayfanın en altına geçiyor ve “Deactivate My Account” butonuna tıklıyoruz ve aşağıdaki uyarı karşımıza çıkıyor. ”

   

  couchsurfing hesabı nasıl silinir
  couchsurfing hesabı nasıl silinir

   

  “HESABIMI ETKİSİZLEŞTİR
  Hesabınızı devre dışı bırakmak istediğinizden emin misiniz?

  Hesabınızı devre dışı bırakmak profilinizi tamamen gizler ve artık Couchsurfing’den e-posta almazsınız.

  Geri dönmek isterseniz hesabınızı daha sonra istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz.”

   

  Deacvtive” butonuna basıyor ve Couchsurfing hesabımızı  devre dışı bırakmış oluyoruz.