Quora Hesabımı Nasıl Silerim

  Quora Hesabımı Nasıl Silerim?

  Quora Hesabımı Nasıl Silerim: Quora kullanıcılar tarafından sorular sorulan, cevaplanan, değiştirilen ve düzenlenen bir soru-cevap sitesidir. Kullanıcılar eğer isterlerse hesaplarını Quora sitesinden silebilirler.

  Hesabınızı silmek istediğinizde site üzerinden şunları da kaldıracağınız anlamına gelir:

  • Fotoğraflar ve biyografi içeren profiliniz
  • Cevaplarınız
  • Yorumlarınız
  • Blog gönderileriniz
  • Oylamalarınız
  • Mesajlarınız
  quora hesabimi nasil kapatirim
  quora hesabimi nasil kapatirim

   

  Quora hakkındaki sorular topluluğa aittir, ancak adınızla ortak olarak ilişkilendirilmeyeceğinden , sormuş olabileceğiniz sorular kalır

  Quora Hesabı Nasıl Silinir

  Quora hesabınızı silmek ile profiliniz ve içeriğiniz diğer Quora kullanıcıları tarafından kalıcı olarak erişilemez hale gelir.

  İşlem tamamlandıktan sonra hesabınızın silinmesi geri alınamaz.

  Hesabınızı silmek istediğinizden eminseniz oturum açın ve

  profil > settings > privacy > delete account adımlarını takip edin. Şifrenizi girin ve “Done > Delete” butonlarına tıklayın.

   

  quora hesabımı nasıl silerim
  quora hesabımı nasıl silerim

   

  Not: Quora hesabını Gmail veya Facebook ile oluşturduysanız, “profil > settings > password > change password” adımlarını takip edin.  Açılan pencereden “create an account password“e tıklayın ve yönlendirmeleri takip edin

  Hesabınızın silinmesini onayladığınızda, hesap derhal devre dışı bırakılır ve silme işlemi başlar. Önümüzdeki 14 gün boyunca giriş yaparsanız, hesap yeniden etkinleştirilir ve silme işlemi iptal edilir.

  14 günlük ödemesiz süre sona erdiğinde ve hesabınız silindiğinde, içerik ve profiliniz kalıcı olarak silinecek ve hesabınızla ilişkili kişisel veriler Quora’nın veritabanlarından kaldırılacaktır.

   

  Quora Hesabı Devre Dışı Bırakma

  Hesabınızı devre dışı bırakmak istediğinizden eminseniz oturum açın ve

  “profil > settings > privacy > deactivate Account” adımlarını takip edin. Şifrenizi girin ve “Done > Deactivate” butonlarına tıklayın.

   

  quora hesabı devre dışı bırak
  quora hesabı devre dışı bırak

   

  Hesabınızı devre dışı bırakarak, artık Quora’dan herhangi bir e-posta veya bildirim almayacağınızı unutmayın; ancak, yayınladığınız herhangi bir içerik sitede bulunmaya devam eder.

  E-posta ve şifrenizi kullanarak Quora.com’a veya uygulamamıza tekrar giriş yaparak hesabınızı istediğiniz zaman yeniden aktif hale getirebilirsiniz.