Schoology Hesabı Nasıl Silinir

  Schoology Hesabı Nasıl Silinir

  Schoology Hesabı Nasıl Silinir: Schoology, üyelerin akademik içerik oluşturmasına, yönetmesine ve paylaşmasına imsak sağlayan K-12 okul ve yükseköğretim kurumları için bir sosyal ağ hizmeti ve sanal öğrenme ortamıdır.

   

  Schoology Hesap Silme

  Temel Kullanıcılar

  Temel Schoology hesaplarına sahip öğretmenler, veliler ve öğrenciler, silmek istedikleri hesaba giriş yaptıktan sonra https://app.schoology.com/settings/account/action?delete adresine giderek hesaplarını silebilirler. Bir hesabı silmek, hesapla ilişkili tüm gönderimleri, kaynakları ve içeriği kaldırır ve ne hesap ne de öğeler geri yüklenemez.

  schoology hesabı nasıl silinir
  schoology hesabı nasıl silinir

  (Hesabınızı silmek profilinizi, kişisel ayarlarınızı ve ilişkili tüm diğer bilgileri kalıcı olarak kaldıracaktır. Hesabınız silindikten sonra çıkış yapacaksınız ve tekrar giriş yapamayacaksınız.)

  Not: Öğretmenler, hesaplarını silmeden önce oluşturdukları dersleri ve grupları silmelidir. Tüm kullanıcılar kayıtlı oldukları derslerden kaldırılmalı ve kayıtlı oldukları gruplardan ayrılmalıdır. Kursları silme ve kurs ve gruplardan ayrılma hakkında daha fazla bilgi edinin .

   

  Kursları Silme

  Bir kursun bölümlerini silmek için:

  – Üst taraftaki “Courses” tıklayın .
  – “My Courses” tıklayın .
  – Silmek istediğiniz bölümün sağındaki dişli çark simgesini tıklayın. Hiç dişli görünmüyorsa, kursun adını tıklayın. Aşağıda, her biri dişli çark simgesi sağda olacak şekilde mavi bölüm başlıklarının bir listesi görüntülenmelidir.
  – “Delete” tıklayın .

   

  Kurstan Ayrılma

  Bir dersten ayrılmak istiyorsanız, öğretmen (ders yöneticisi) sizi dersten çıkarmalıdır. Lütfen öğretmenle bizzat iletişime geçin veya kurs yöneticisine Schoology aracılığıyla bir mesaj gönderin

   

  Gruptan Ayrılma

  Bir gruptan ayrılmak istiyorsanız, grup profilini tıklayın ve Sol menünün en altında bulunan Bu grubu bırak bağlantısını tıklayın.

   

  Kurumsal Hesaplar

  Schoology’nin Enterprise sürümüne sahip bir okul veya kuruluştaki öğretmenler, veliler ve öğrenciler, hesaplarını yönetme konusunda yardım için Sistem Yöneticileri ile konuşmalıdır. Sistem Yöneticisi tarafından devre dışı bırakılan hesaplar gerekirse geri yüklenebilir.