Telegram Hesabımı Nasıl Silerim

  Telegram Hesabımı Nasıl Silerim

  Telegram, WhatsApp gibi bir mesajlaşma uygulamasıdır. Telegram hesabınızı doğrudan Android veya iOS uygulamasından silemezsiniz ve mutlaka bir tarayıcıyı üzerinden silmeniz gerekmektedir. Telegram hesabınızı masaüstü veya mobil tarayıcıdan devre dışı bırakabilirsiniz. Telegram uygulamasının güzelliği, yalnızca Android işletim sistemleri , iPhone veya Windows Mobile gibi diğer iOS aygıtları gibi mobil işletim sistemi üzerinde çalışmak değil , aynı zamanda telgraf web mesajlaşma sürümü de dahil olmak üzere yerel olarak Window / MacOS / Linux PC için kullanılabilmesidir. Ancak, Telegram hesabınızdan memnun değilseniz ve telegram hesabımı nasıl silerim diyebilirsiniz.

  telegram hesabimi nasil silerim
  telegram hesabimi nasil silerim

  Telgraf hesabını silmeden önce, bilmeniz gereken başka platformlarda olduğu gibi telegramda da  mesajlarınızı, gruplarınızı, sohbetlerinizi ve kişilerinizi kalıcı olarak silineceğidir. Bunu yaptıktan sonra onları geri alamayacaksınız, bu yüzden burada verilen devre dışı bırakma prosedürünü gerçekleştirmeden önce Telegram hesabınızın yedeğini aldığınızdan emin olun. Şimdi Silme Nasıl Oluyor Ona Bakalım

  Telegram Hesap Silme

  1- Öncelikle telefonun ya da bilgisayar üzerinden bir web tarayıcı açın. (google chrome, firefox, opera vs)

  2- https://my.telegram.org/auth?to=deactivate adresine tıklayın ya da kopyalayıp tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırın.

  3- Karşınıza silme ekranı çıkacak ve ekranda telefon numaranızı girmenizi ülkenizin uluslararası kodu ile birlikte girmeniz isteyecek.(+90 Türkiye’ nin ülke kodu )

  telegram hesap silme
  telegram hesap silme

  4- Telefon numaranızı girip gönder butonuna bastıktan sonra hemen altta bir kod giriş ekranı açılacak ve size bir kod SMS ile göndermiş ve kodu buraya girmeniz istenecek.

  telegram hesap kapatma
  telegram hesap kapatma

  5- Kodu girip devam ettikten sonra ” Hesabınızı silerseniz, tüm mesajlarınız ve kayıtlarınız geri alınamayacak şekilde silinir. Oluşturduğunuz tüm gruplar ve kanallar bir yaratıcı olmadan öksüz kalacak ve bırakılacak (ancak yöneticiler haklarını koruyacaklar)

  Uyarı! Lütfen hesabınızı yalnızca artık Telegram kullanmak istemiyorsanız silin. Eğer hesabınızı şimdi silerseniz, birkaç gün boyunca tekrar kaydolmak mümkün değil.” diye devam eden bir yazı ile karşılaşacaksınız. Alt tarafta silme nedeninizi isteğe bağlı olarak belirtin ve “Done” butonuna basın.

  telegram hesabi kalici silme
  telegram hesabi kalici silme

  6- Emin misiniz ?

  telegram-hesap-sil
  telegram-hesap-sil

  7- Emin misin ekranını evet deyip geçtikten sonra “Your account was successfully deleted from our system. Come back soon. (Hesabınız sistemimizden başarıyla silindi. Yakında geri dön.) ” yazısıyla birlikte artık Telegram hesabımız başarıyla silinmiştir.