Kitapyurdu Hesap Silme

  Kitapyurdu Hesap Silme

  Sadi Kizir’in tarafından Kitapyurdu.com 2000 yılında İnternet Kitapçınız sloganıyla sanal dünyada yerini aldı. Ülkemizde online kitap denilince ilk akla sitelerden olan tüm kitap, müzik ve DVD ürünlerini bulabileceğiniz, çok satan, yeni çıkan ve tüm kitaplara hızlıca ulaşıp satın alabileceğiniz kitapyurdu.com sitesindeki üyeliğimizi nasıl sileceğimizi kitapyurdu hesap silme başlıklı yazımızda anlatıyoruz.

  2019 verilerini açıklayan Kitapyurdu.com sene içinde 2 milyon 604 bin 200 adet paket içinde toplam gönderdiği ürün sayısı 13 milyon 589 bin 799 oldu. Toplam üye sayısının 6 milyon 175 bin 694 olduğunu açıklayan platformda en çok alışveriş yapan yaş grubu 25-34 oldu. Daha sonra ise 16-24, 35-44 ve 45-54 yaş grupları izledi. Nüfusana oranla en çok sipariş veren şehirler sırasıyla Ankara, İstanbul, Bayburt, Kocaeli ve İzmir oldu. Kitapyurdu.com sitesinde en çok satış yapan kitap ise İlber Ortaylı’nın Bir Ömür Nasıl Yaşanır? adlı kitabı oldu.

  En çok satan yerli klasiklerinin ilk 5 sırasında Sabahattin Ali’nin kitapları yer alırken dünya klasikleri serisinde Victor Hugo ile John Steinbeck’in birer kitabı yer alırken Stefan Zweig’ın 3 kitabı kendine yer buldu. En çok satan çocuk kitapları arasında Momo, Şeker Portakalı, Küçük Prens, Harry Potter ve Felsefe Taşı ile Güneşi Uyandıralım kitapları yer aldı.

  En çok tercih edilen 5 yayınevi Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, Can Yayınları, YKY Yapı Kredi Yayınları, Karbon Kitaplar ve Pegasus oldu.

   

  Kitapyurdu Hesabı Nasıl Silinir

  Kitapyurdu hesabı mobil uygulama üzerinden maalesef silinemiyor. Web sitesi üzerinden sileceğiz.

  – Hesabınızı silmek için öncelikle kitapyurdu.com web sitesinde ki hesabınıza giriş yapın.

  – Ardından https://www.kitapyurdu.com/index.php?route=account/edit bağlantı adresine tıklayın yada kopyalayıp web tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırın.

  – Açılan sayfanın altında bulunan “Üyeliğimi iptal etmek istiyorum” butonuna tıklıyoruz.

  – Ekranın üstünde çıkan uyarı penceresindeki “Tamam” a tıklıyoruz.

  kitapyurdu.com üzerindeki hesabınız silinmiştir.