Whatsapp Hesap Silme

  Whatsapp Hesap Silme

  Whatsapp hesabınızı whatsapp uygulaması içinden silebilirsiniz. Hesabınız silindiğinde profil fotoğrafınız da WhatsApp’tan kalıcı silinir. Ayrıca whatsapp hesap silme işlemi ile üye olduğunuz tüm WhatsApp gruplarından silinirsiniz. WhatsApp mesaj geçmişiniz ve sohbet yedeklemelerinizde silinir.

   

  Hesabınızı Sildiğinizde:

  – Whatsapp hesabınıza tekrar erişemezsiniz.

  – Yedekleme sistemlerinde saklanan verilerinizin tamamen silinmesi 90 gün kadar sürebilir. Bu bilgilerinize WhatsApp’tan erişmeniz mümkün değildir.

  – Diğer kullanıcıların sizinle ilgili sahip olduğu, gönderdiğiniz mesajların kopyaları gibi diğer bilgiler bu durumdan etkilenmez.

  – Log dosyalarınız gibi bazı materyallerin kopyalarını veri tabanlarında saklamaya devam edebilirler. Ancak bu dosyalar kişiler ulaşamaz.

  Whatsapp Özelliklerinden Bazıları

  WhatsApp Messenger, ücretsiz olarak Android ve diğer akıllı telefonlarda kullanılabilen bir haberleşme uygulamasıdır. WhatsApp uygulaması ile aileniz ve arkadaşlarınıza mesaj alıp göndermenizi sağlamak için telefonunuzun İnternet bağlantısını (4G/3G/2G/EDGE veya varsa Wi-Fi) kullanır. Mesaj, arama, fotoğraf, video, belge ve Sesli Mesaj gönderip alabilmek için SMS’ten WhatsApp’a geçiş yapın.

  WhatsApp’ı kullanmak için herhangi bir üyelik ücreti ödemenize gerek yoktur. Fotoğraf, video, belge ve Sesli Mesaj gönderip alabilirsiniz. WhatsApp araması özelliğiyle telefon rehberinizde kayıtlı numaraları başka bir ülkede olsalar bile ücretsiz arayabilirsiniz.

  Arkadaşlarınızla ve ailenizle kolaylıkla iletişimde kalmak için grup sohbetlerini kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızın tarayıcısını kullanarak WhatsApp mesajları gönderebilir ve alabilirsiniz. Farklı ülkeler arasında WhatsApp mesajı gönderirken ek ücret ödemeniz gerekmez. Konumunuzu paylaşın, kişi bilgisi gönderip alın, özel arka planlar ve bildirim sesleri belirleyin, tek seferde birden çok kişiye toplu mesaj gönderin ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

   

  Whatsapp Hesabı Nasıl Silinir

  Android :

  Android telefonunuzdan whatsapp uygulamasını açıyor ve “Ayarlar > Hesap > Hesabımı Sil”  adımlarını sırasıyla geçiyoruz. Numaramızı yazıyor ve “Hesabı Sil” butonuna basıyoruz. Whatsapp hesabımız silinmiştir.

   

  Whatsapp Hesap Silme
  Whatsapp Hesap Silme

   

  Iphone:

  Ayarlar > Hesap > Hesabımı Sil’e gidin.
  Telefon numaranızı tam uluslararası formata göre (üstteki fotoğrafa göre )yazın ve Hesabımı Sil’e dokunun.