Outlook Hesabımı Nasıl Silerim

  Outlook Hesabımı Nasıl Silerim

  Outlook Hesabımı Nasıl Silerim: Mountain View, Kaliforniya’da 1996 yılında Jack Smith ve Sabeer Bhatia tarafından Hotmail olarak kuruldu. Microsoft, 1997’de Hotmail’i 400 milyon dolar karşılığında satın aldı. Daha sonra Windows Live ürün grubunun bir parçası olarak (Windows Live da Hotmail gibi yeniden adlandırıldı) MSN Hotmail olarak başlattı

  Msn Hotmail, 31 Temmuz 2012 tarihinde e-posta servisi Outlook.com olarak değiştirildi. Outlook, sınırsız depolama, Ajax ve OneDrive, rehber yönetimi, takvim, Office Online ve Skype ile yakın entegrasyon özellikleri içerir.

   

   

  Outlook Hesabı Nasıl Silinir

  Hesabınız kapatıldıktan 60 gün sonra kurtarılamaz duruma gelir. 60 gün sonra, oturum açma amacıyla hesabı kullanan hizmetlere erişimi kaybedersiniz.

  Outlook hesabınızı silmek için öncelikle Outlook hesabınızda oturum açınız.

  https://account.live.com/closeaccount.aspx linkine tıklayın ya da kopyalayıp tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırın. Karşınıza çıkacak ekranı ileri butonuna basarak geçin.

  Hesabınızı kapatılmak üzere işaretlemeden önce, en yaygın hesap kapatma etkilerini gözden geçirdiğinizi onaylamak için aşağıdaki onay kutularını gözden geçirip seçmelisiniz.

   

  hotmail hesabimi nasil silerim
  hotmail hesabimi nasil silerim

   

  Tüm seçenekleri işaretledikten sonra outlook hesabınızı kapatma sebebinizi belirtin ve onaylayın.

  60 günlük bekleme sürecince Outlook hesabınız kapanmak üzere işaretlenir fakat halen mevcuttur.

  Hesabı yeniden açmak için, geçerli hesap güvenlik bilgilerinizi kullanarak kimliğinizi kanıtlamanız gerekir.

  Hesap, kapatıldıktan 60 gün sonra yeniden açılamayacak şekilde kurtarılamaz duruma gelir.

   

  Skype Hesapları Hakkında Not

  Silmek  istediğiniz Outlook hesabı üzerinden Skype kullanıyorsanız ve kullanmaya devam etmek istiyorsanız unutmamak gereken hesabınızı sildikten sonra aynı hesap üzerinden skype ta oturum açamayacağınızdır.