Yandex Hesabımı Nasıl Silerim

  Yandex Hesabımı Nasıl Silerim

  Yandex Hesabımı Nasıl Silerim: Çok uluslu bir firma olan Yandex, 1997 yılında Rusya’da kuruldu. Yandex, internet tabanlı ürünler başta olmak üzere navigasyon, ulaşım, e-ticaret, reklamcılık ve mobil uygulama gibi birçok alanda hizmet veren yetmişten fazla servisi barındırır. Yandex’in hakim olduğu pazar Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu’dur. Yandex, Google ve Baidu’nun ardından en büyük 3. arama motorudur.

  Yandex, tüm dünyada 56 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmaktadır. Rusya’nın yanı sıra Türkiye, Kazakistan, Ukrayna ve Beyaz Rusya’da hizmet vermektedir

  Türkiye’de %14,81 pazar payı ile en çok kullanılan 2. arama motoru olmuştur.

   

   

  Yandex Hesabı Nasıl Silinir

  Yandex.com.tr üzerinden mail hesabımızda oturum açıyoruz.

  – Mail hesabımızı açıktan sonra sağ üst köşede profilimize tıklar açılan pencereden “Hesap Ayarları” sekmesine tıklarız.

  – Açılan ekranın en alt tarafında “Hesabı Sil” yazısına tıklarız.

  – Bu kısıma gelebilmek için https://passport.yandex.com.tr/profile/delete?mode=delete&origin=passport_profile linkinede tıklayabilirsiniz.

  – “Yandex hesabını sil Hesap silinirken bu hesaba bağlı tüm bilgiler silinir ve kullanıcı adı yeniden kayıt oluşturmak için geçersiz olur.

  Hesap 30 gün süreyle dondurulur. Bu süre zarfında silme işlemini geri alabilirsiniz. Silme iptal edildiğinde Yandex.Mail hariç tüm servislerin verileri yeniden geçerli olur.

  30 gün sonra hesap, ek bir anlaşma yapmadığınız tüm servislerde silinir. Bu servislerde hesabı tamamen silmek için lütfen ilgili destek ekiplerine başvurun.”

  – Bilgilendirmesini okuduktan sonra sayfasının aşağısındaki doğrulamaları yapmaya başlarız. Öncelikle verilen karakterleri yan taraftaki boşluğa yazar ardından “Onay Kodu Al” butonuna basıp telefonumuza onay kodu gelmesini bekleriz.

  yandex hesabımı nasıl silerim
  yandex hesabımı nasıl silerim

  – Telefona gelen onay kodunu 30 saniye içinde gireriz ve “Onayla” butonuna basarız. Onay aldıktan alt tarafta olan “Hesabı Sil” butonuna basarız.

  yandex mail iptal etme

  yandex mail iptal etme- Son olarak karşımıza gelen son uyarıyı da okuduktan sonra silme işlemini onaylar 30 günlük bekleme süresini başlatmış oluruz.

  yandex mail hesabi silme
  yandex mail hesabi silme